شما هنوز به سیستم وارد نشده اید. - ورود به سامانه
نمایش تاریخچه

فروشگاه های آنلاین؛ انقلابی در نحوه فروش ERP

فراگستر - کارشناسان معتقدند فروشگاه های نرم افزاری آنلاین موسوم به App Stores، نحوه خرید و فروش سیستم های ERP را دگرگون خواهد کرد.
به گزارش فراگستر به نقل از سایت CIO، مدیران سازمان ها ترجیح می دهند به جای روش سنتی خرید سرویس های ERP، به استفاده از این فروشگاه های مجازی روی آورند.
این فروشگاه ها در حال حاضر بیشتر برای ارائه نرم افزارهای مربوط به تلفن های همراه فعالیت می کند، که از آن جمله می توان به آی تیونز اپل، بازار آندروید گوگل، Windows Marketplace مایکروسافت و BlackBerry App World شرکت بلک بری اشاره کرد.
بر اساس این گزارش موضوع ERP app stores به حدی جدید است که دستمایه گزارش تحقیقی چاینا مارتنز (China Martens) و پاول دی همرمن (Paul D. Hamerman) دو تن از تحلیلگران موسسه پژوهشی فارستر (Forrester) قرار گرفته است.
این دو در پژوهشی با عنوان «App Stores: روش جدیدی برای آزمایش و خرید ERP» این موضوع را بررسی کرده اند.
موج جدید راه اندازی «فروشگاه های آنلاین ERP» که اخیراً شیوع یافته، همانند دیگر بازارهای آنلاین فروش نرم افزار، به آرامی در حال رشد و همه گیر شدن است که از آن جمله می توان به AppExchange اشاره کرد.
فروشگاه اینترنتی AppExchange در اوایل سال 2006 توسط salesforce.comراه اندازی شد و اکنون میزبان بیش از 1000 برنامه کاربردی است.
یکی از مزیت های بارز این نوع مراکز خرید و فروش مجازی آن است که مشتری ها می توانند همه اطلاعات مورد نیاز خود را یک جا به دست آورده و در نهایت، برای خرید ERP مورد نظر خود اقدام نمایند.
نرم افزارهای ارائه شده در این فروشگاه ها بر اساس عوامل مختلفی همچون قیمت، شرکت سازنده و زبان مورد پشتیبانی دسته بندی می شود.
همچنین افراد در مورد هر ERP نظر داده و تجربیات کار با آن را در اختیار دیگران قرار می دهند.
در این صورت مشتریان بالقوه بهتر می توانند گزینه مناسب خود را شناسایی و خریداری نمایند.
بر این اساس به نظر می رسد در آینده، ماموریت مدیران خرید سازمان ها در انتخاب یک ERP، با سرعت و سهولت بیشتری انجام خواهد شد.