شما هنوز به سیستم وارد نشده اید. - ورود به سامانه
نمایش تاریخچه

واکاوی دلایل اقبال سازمان ها به راه حل های ERP

فراگستر - امروزه شرکت های بسیاری در کشورهای مختلف جهان، به استفاده از نرم افزارهای ERP روی آورده اند و آمار به دست آمده، از رشد و استمرار این روند حکایت دارد.
از جمله مزایایی که استفاده از ERP برای سازمان ها به دنبال دارد می توان به مواردی همچون ساخت یافته کردن فعالیت های داخلی، ارائه دیدی روشن از زنجیر تامین شرکت به مدیران و نیز ارائه خدمات باکیفیت و به موقع به مشتریان اشاره کرد.
به گزارش فراگستر به نقل از TMCNet، هرچه شرکت ها بیشتر به رایانش ابری توجه نشان دهند و برای حضور در ابر اشتیاق بیشتری داشته باشند، استفاده از نرم افزارهای ERP شدت بیشتری به خود می گیرد.
گزارش اخیر Codestone ضمن تایید این مدعا، به عنوان نمونه به عملکرد شرکت SAP اشاره کرده است.
SAP یکی از سردمداران تولید ERP در جهان، با ارائه نرم افزار Business One قصد دارد به شرکت های کوچک یاری برساند.
SAP Business One یک راه حل یکپارچه و جامع ERP است که ویژه شرکت های SME (شرکت های کوچک و متوسط) طراحی شده است.
شرکت SAP اخیراً اعلام کرده میزان سوددهی فروش نرم افزارهای تولیدی آن، در فصل دوم سال جاری 35 درصد رشد داشته است.
در شش فصل اخیر، فروش محصولات SAP پی در پی با سوددهی قابل ملاحظه ای همراه بوده است.
این امر به خوبی نشان دهنده رشد تقاضا برای سرویس های ERP است و این موضوع طبیعتاً سود سرشار شرکت های سازنده این نوع محصولات را به دنبال دارد.
یک کارشناس به نام سیندی واکر (Cindy Walker) می گوید دلایل مختلفی برای رشد استفاده از نرم افزارهای ERP طی چند هفته اخیر وجود دارد و شاید یکی از مهمترین آنها این موضوع باشد که در گذشته راه حل های ERP نمی توانستند اعتبار و اطمینان بخشی کاملی به مشتریان خود ارائه کنند.
وی می گوید نوآوری های جدیدی که ما به تازگی در این نرم افزارها شاهد هستیم، باعث شده شرکت ها و سازمان های مختلف در صنایع گوناگون به استفاده از این محصولات روی آورند.
بنا به گفته این کارشناس، امکان تعامل دامنه دار و گسترده یک شرکت با ERP خریداری شده، یکی از مزایای بسیار مهمی است که این نرم افزارها امروزه از آن برخوردارند.