شما هنوز به سیستم وارد نشده اید. - ورود به سامانه
نمایش تاریخچه

پیش بینی رشد استفاده از سیستم های ERP

فراگستر - پیش بینی می شود طی پنج سال آینده، بازار فروش نرم افزارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) که به اختصار ERP خوانده می شود، با رشد و پیشرفت مواجه باشد.
به گزارش فراگستر به نقل از Codestone، جدیدترین تحلیل های موسسه پژوهشی گارتنر نشان می دهد هزینه ای که شرکت ها در سال 2011 بابت خرید سیستم های ERP صرف می کنند، 1/7 درصد رشد خواهد داشت. این میزان قبلاً 6/5 درصد تخمین زده می شد.
همچنین پیش بینی ها حاکی از آن است که نرم افزارهای موسوم به «نرم افزار به عنوان سرویس» (Software-as-a-service) یا همان SaaS، به عنوان بخش مهمی از سیستم های ERP، توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.
ریچارد گوردون (Richard Gordo) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص می گوید: در حال حاضر بازار SaaS با ارزش سالانه ده میلیارد دلار، از رشد ده درصدی برخوردار است که انتظار می رود در سال 2015، این رقم به پانزده درصد برسد.
گفتنی است استفاده از ERP مزایای بسیاری برای سازمان ها به دنبال دارد که از آن جمله می توان به مواردی همچون استانداردسازی، افزایش بازدهی پشتیبانی موثر در فرایند تصمیم گیری ها، کاهش هزینه های سرمایه گذاری در بخش IT در درازمدت و حذف فرایندهای غیرموثر دستی اشاره کرد.