شما هنوز به سیستم وارد نشده اید. - ورود به سامانه
نمایش تاریخچه

مفهوم BPM

در شماره قبل با اشاره به مفهوم کلی BPM، توضیحاتی در خصوص این راهکار مدیریتی ارائه نمودیم.
در این شماره قصد داریم تعاریفی از BPM به دست دهیم.
BPM – همانطور که پیشتر اشاره شد – سرواژه کلمات Business Process Management است و به «مدیریت فرآیند کسب و کار» ترجمه می شود.
اگرچه در کلیت BPM و مفهوم برخاسته از آن اتفاق نظر وجود دارد ولی در تعریف اصطلاحی آن، کارشناسان اختلافات چندی با هم دارند.
با این حال وجه مشترک این تعاریف آن است که: BPM روشی نظام مند و یکپارچه برای طراحی، اجرا و کنترل فرآیندهای کسب و کار است که در آن هدف نهایی، مدیریت فعالیت های سازمانی و بهبود آنها در طول زمان می باشد.
BPM هم مانند بسیاری از رویکردهای دیگر به مرور زمان می تواند تکمیل، پیشرفته و بهینه شود.
این روال ممکن است بارها و بارها در بستر زمان، برای هر یک از فرآیندهای موجود در BPM اجرا گردد.
با این تفاصیل، شرکت گارتنر هدف از BPM را اینگونه بیان می کند:
طراحی، اجرا و بهبود فعالیت های بین وظیفه ای سازمان که در آن اشخاص، سیستم های اطلاعاتی و شرکای تجاری به هم پیوند می خورند.
شرکت BEA نیز BPM را راهبردی برای مدیریت و بهبود عملکرد یک کسب و کار، از طریق بهینه سازی مداوم فرایندهای کسب و کار در یک چرخه بسته از مدل سازی، اجرا و اندازه گیری می داند.
نظر انجمن متخصصین BPM این است:
BPM عبارت است از یک رویکرد منظم برای شناسایی، طراحی، اجرا، مستندسازی، پایش، کنترل و اندازه گیری فرآیندهای دستی و خودکار کسب و کار؛ با هدف دستیابی به نتایج از پیش تعیین شده سازگار با اهداف راهبردی سازمان.
بد نیست بدانید انجمن متخصصین BPM با نام Association of Business Process Management Professionals فعالیت می کند و آدرس سایت آن www.abpmp.org می باشد.
اکنون اجازه دهید این موضوع را قدری بیشتر باز کنیم.
همانطور که در بالا مشاهده کردید، کلمه «فرآیند» یکی از بخش های جدایی ناپذیر BPM به شمار می رود.
با توجه به این که فهم فرآیندها اولین مرحله اساسی «مدیریت فرآیندهای کسب و کار» به شمار می رود، این پرسش مطرح می شود که منظور از واژه کلیدی «فرآیند» چیست؟
اصولاً فرآیند به دنباله ای از فعالیت ها گفته می شود که یکی پس از دیگری به جریان می افتد و با تشکیل دادن مجموعه ای از فعالیت ها، یک یا چند «ورودی» را به یک یا چند «خروجی» تبدیل می کند.
در مبحث BPM، برای مشتری، خروجی تولیدشده بیش از ورودی ارزش دارد.
تعریف «مدیریت» هم کاری سهل و ممتنع است و می توان آن را اینگونه بیان کرد:
به کارگیری موثر و کارآمد منابع مادی و انسانی در برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول.
در BPM «مدیریت» هر یک از مراحل چرخه حیات فرآیند در لایه کسب و کار، باید بدون درگیر شدن با جزئیات فنی پیاده سازی نرم افزاری فرآیندها در لایه فناوری اطلاعات صورت گیرد.
ادامه بحث را در شماره بعد پیگیری کنید.